جنگل اليمستان چهارشنبه ۱ دی۱۳۸۹ 8:27

جنگل اليمستان

مكان : تهران -  كيلومتر 140 جاده هراز  - جاده فرعي سمت راست با تابلوي امام زاده قاسم يا امام زاده لهاش  

فاصله تا تهران ≈ 140 كيلومتر

دسترسي : تهران -  كيلومتر 140 جاده هراز  - 20 کياومتري آمل - جاده فرعي سمت راست با تابلوي امام زاده قاسم يا امامزاده لهاش - در اوايل مسير به دو راهي مي رسيد كه جاده سمت چپ را دنبال كنيد ، جاده فرعي آسفالته باريک با پيچ و خم بسيار حدود 7 كيلومتر كه ابتدا ما را به روستاي لهاش و پس از 5 كيلومتر مسير خاكي به روستاي اليمستان مي رسيم  .از آنجا با پشت سر گذاشتن آبادي وارد جنگل مي شويم .

جاذبه ها : طبيعت زيباي پاييزي جنگل هاي اليمستان ،پياده روي در جنگل ،ارتفاعات زرشك كوه ، دورنماي زيباي قله دماوند

ساير ديدنيهاي مسير  : آبشار شاهاندشت ، دژ نظامي تسخير ناپذير ملك بهمن، كوچه باغهاي روستا ، کتيبه ناصري، روستاي نوا و منظره منحصر به فرد کوه دماوند از ارتفاع ييلاق نوا، پياده روي در دره سياليز

توضيحات : روستاي اليمستان يکي از بکرترين روستاهاي شمال است که هنوز هم آب مردم آن از چشمه تامين مي شود و محصول آن غلات، لبنيات و عسل است. اما از همه اين ها گذشته، قله اليمستان هم يکي ديگر از جاذبه هاي اين روستا است که در زمستان و بهار کوهنوردان زيادي را به خود جذب مي کند. قله اي که حدود ۲۵۱۰ متر ارتفاع دارد و يکي از بهترين گزينه هاي کوهنوردي در زمستان به شمار مي رود. اگر اهل کوهنوردي باشيد، اين قله با تمام جاذبه هاي طبيعي اطرافش بهترين گزينه سفر کوهنوردي شما به شمار خواهد رفت. در کل مسير دامنه شرقي، قله دماوند در پيش چشمان ما است و هر لحظه با شما حرکت مي کند. اما شايد از همه جالب تر منطقه نقش پاي رستم باشد که تعجب همه کوهنوردان را بر مي انگيزد. نرسيده به قله جاي دو شهاب سنگ بزرگ ديده مي شود که حفره هايي به عمق 10 متر ايجاد کرده اند. بوميان منطقه افسانه اي زيبا براي اين چاله ها دارند. آنها معتقدند اين گودال ها جاي زانوهاي رستم است که در اين منطقه زانو زده و از آب دريا نوشيده است.

 
عکسهای بیشتر از جنگل الیمستان .

قسمتي از توضيحات برگرفته از سايت تبيان .

نوشته شده توسط تیما و شهروز  | لینک ثابت |